top of page
cutman.jpg

MMA Cutman

Sporcuları müsabaka alanına girince

sporcuların giysilerinin ve kullandıkları malzemelerinin uygunluğunu kontrol etmek

- Sporcuların müsabakaya uygun kıyafetlerini,koruyucu malzemelerini,el ve ayak tırnaklarını,vücudunda veya yüzünde kaydırıcı kimyasal madde olup olmadığını kontrol eder.

MMA Cutman Görevleri

Karma dövüş sanatları gibi tam temaslı bir maçın turları arasındaki molalar sırasında bir dövüşçünün fiziksel hasarını önlemek ve tedavi etmekten sorumlu olan kişidir. Cutmenler genellikle şişlik, burun kanaması ve yırtılmaları tedavi eder

MMA Cutman ekipmanları
Dövüşçünüzün dövüşünü kazanma şansının en yüksek olmasını sağlamaktan siz sorumlusunuz. Dövüş sırasında yaralanmalarını ve aldıkları yaraları veya hasarları tedavi etmelerini önlemek. İlk tur bittiğinde dövüşçünüze yalnızca siz yardım edebilirsiniz. Onları bir sonraki tura hazırlamak size kalmış. Bu nedenle hazırlıklı olmanız ve doğru ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Elinizde  buz torbaları veya çubuklar yoksa, dövüşünüze ihtiyaç duyduğu doğru tedaviyi alamayacaktır. Bu onları bir sonraki turda kötü bir duruma sokar. Şişlik, kesikler veya burun kanamaları uygun şekilde tedavi edilmezse mücadele durdurulacaktır!   Kullandığınız ürünlerin yüksek kalitede olduğunu bilmeniz gerekir; çünkü önemli olan şey dövüşçülerinin güvenliğidir. Eğer onları kalitesiz bir bantla bantlarsanız ve ellerine zarar görürse bu onların kariyerlerine son verebilir.

Eğitim videolar

bottom of page