top of page
combat ju jitsu.jpg

Ju Jitsu Combat sistem

Ordu, polis ve güvenlik şirketleri için Ju Jitsu nun yakın savunma bölümünün amacı yetklilileri ve kanun uygulayıcı bölümleri eğitmek ve fikirlerini şampiyonaya taşımaktır.

Güvenlik Yakın Savunma disiplini müsabıklar arasında farklı çeşitten ataklara karşı savunmayı gösterir. Ataklar her biri 4 atak içeren 4 grupta tanımlanır ve sistematize edilir. Müsabıklar savunma tekniklerini seçmekte serbesttirler.

combat ju jitsu.jpg

Sporcu kıyafeti

combat ju jitsu.jpg

Koruyucu ekipman

combat ju jitsu.jpg

Sikletler

combat ju jitsu.jpg

Maç süreleri

Yarışma Kıyafet Kuralları

"Tüm Contact Ju-Jitsu yarışmacıları,JJIF tarafından onaylı beyaz renkte veya mavi renkte  bir Ju-Jitsu Gi ile giyinmiş olmalıdır. Gi, Spor 

Ayrıca, yarışmacılar beyaz veya mavi JJIF onaylı Contact Ju-Jitsu eldivenleri ve beyaz veya mavi JJIF onaylı kaval ve ayak bileği koruyucuları da giymelidir, detayları aşağıda belirtilmiştir."

Üniforma Kontrol Hakemleri, yarış alanına girmeden önce tüm yarışmacıların onaylı JJIF standartlarına uygun şekilde gerekli üniforma ve koruyucu ekipmanla donatıldığından emin olmalıdır."

"Cildi herhangi bir madde ile kaplamak, eli ve bileği bantlamak veya Turnuva Doktorunun izni olmadan gaz veya bandaj gibi herhangi bir türde koruyucu malzeme kullanmak yasaktır."

Tüm Contact Ju-Jitsu sporcuları, aşağıda belirtilen şekilde JJIF tarafından onaylı koruyucu ekipman giyerek tüm müsabakalarda güvenliklerini sağlamalı ve kendilerini korumalıdır:"

bottom of page